Informace o kapele

CO hrajeme ...

Jako když se naleje českej Tuzemák do Irské whiskey (nebo obráceně), ono je to jedno. Irská whiskey to není a Tuzemák už vůbec ne.
Takhle nějak by se dala charakterizovat muzika, kterou hraje Městská.

Na pomyslném jazyku se prolínají dvě chutě.
Otázka zní: „Proč takhle jedovatá kombinace?"
Odpověď: „Proč ne?"

Snad zbytková genetická informace, snad nesmírná láska k irské harmonii způsobují tuto kompozici. Městská pracuje s motivy, které vycházejí ze samých kořenů keltské hudby. Tradicionály opatřené českými texty nebo pseudokeltské instrumentálky, ve kterých je možné slyšet harmonie, co víc jsou doma spíš v Polabí na Mělnicku (kde koneckonců kdysi Keltové také žili). Tradiční irské jigy a reely má Městská v repertoáru také. Městská hraje mnohem radši zpaměti a ze srdce, než z not.
 

JAK jsme staří ...

Skupina je velmi mladá, v současném obsazení hraje jen několik měsíců. Skutečnost je ale taková,(a to je i na některých členech kapely vidět, snad proto ani není třeba Jardu Budila jmenovat), že se pokouší Městská zapustit své kořeny již od konce 70. let.


ODKUD jsme ...


Městská pochází z Veleně (kousek od Prahy směrem na východ mezi Labem a Vltavou).

Mimochodem obec se proslavila v kulturní oblasti především mimořádně vysokou konzumací piva a možná i jako útočiště skupiny Plastic People of The Universe v 70. letech.PROČ DĚLÁME to, co děláme?

Protože nás to baví. Budete nám muset držet palce, protože my jen tak nepřestaneme.
.
.
 
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
. 
.
.
Děkujeme, že jste navštívili naše stránky © 2007
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one